CZK, Kč EUR, € RaidLight Responsive LazerDry 8l | RaidLight

RaidLight Responsive LazerDry 8l

raidlight batoh tatry_1Batoh jsem používal skoro celou sezonu 2016 a je tedy na čase se s vámi podělit o dojmy. Začal bych důvodem, proč se z mého závodního batohu postupně stal i batoh tréninkový.

Je to jednoduché, nejlépe sedí na zádech. Možná je to díky jednoduchému, ale účinnému systému upravení a utažení na zádech. Nebo možná proto, že oproti konkurenci sedí na zádech trochu výše. Rozhodně z něj po závodě nemám rozedřená bedra, a to je velké plus.

Batoh je dělaný jak na vodní rezervoár, tak na lahve na ramenních popruzích. Lahve se vejdou dvě po 350 ml, dohromady tedy 700 ml, a to myslím, že na běžné závody bohatě stačí. Trochu nepříjemné je, že do kapes batohu pasují pouze RaidLight lahve. Ostatní softflasky vypadávají.

Vepředu jsou tedy dvě kapsy na lahve, v každé z nich menší kapsa na gely či jiné drobnosti. To překvapivě stačí. RaidLight kombinuje s batohem i oblečení a tak na kraťasech či tričku najdete kapsy, do kterých se gel, či odpadek vejde. Pokud však preferujete vak na vodu, tak se vám otevřou vepředu rázem 4 kapsy na proviant.
Zadní kapsa je jedna velká, utahovací po stranách popruhem. Druhá menší je schovaná uvnitř. Do kapsy dosáhnete, i když je batoh na zádech.

Jako příjemné překvapení je vložená nepromokavá kapsa, která se dovnitř batohu může připnout místo vodního vaku, která vám může udržet povinnou výbavu v suchu.
S batohem jsem absolvoval skoro všechny tréninky, protože o něm na zádech opravdu nevím (váží pouhých 160 g). Na první pohled se 8l může zdát jako málo, nicméně kromě těch nejdelších a nejnáročnějších závodů se vám tam povinná výbava hravě vejde.

Měl jsem jej na těchto závodech:

● Madeira Ultra Skymarathon (48 km/3500 m+) cca 7 h
● Glencoe Skyline (48 km/4500 m+) cca 9 h
● Trans Peneda Geres (85 km/5000 m+) cca 11 h
● Pyrenees Stage Run (250 km/13000 m+) cca 41 h
● Hongkong Lantau 50 k (DNF)

 

Batoh je důležitou součástí turistovy výstroje, ale rozhodně jeho význam nepřeceňujme. Závod vám nevyhraje a asi ani neprohraje. Nicméně vám může zpříjemnit přípravu i samotný zážitek z akce. Pokud bych vám nějak mohl poradit, zda je Lazerdry 8l pro vás, budu rád za dotaz.

J. Bartas

dav

dav

hdr

Provozovatel webových stránek North Trappers s.r.o., 411 13 Třebenice 111, Česká republika, IČ: 28221672, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely.